WYDARZENIA

Druga połowa 2011 roku Dział wierceń wykonał w KWK Ziemowit obudowę otworu wentylacyjnego.
Obudowę stanowiła kolumna rurowa Φ 1020 x 10 o długości 170 m.
Z uwagi na uwarunkowania lokalne kolumna rurowa składała się z odcinków o długości 0,8 m łączonych poprzez zmienną ilość nakładek specjalnymi śrubami.

Do wykonania rurowania wykorzystano:
  1. wiertnicę Turmag 1200 EH do kalibrowania otworu,
  2. konstrukcję wsporczą dla rurowania otworu z dwoma siłownikami hydraulicznymi
    Φ 200 x 1250 mm o udźwigu 350 kN każdy, zasilanymi z agregatu hydraulicznego
    GAH-06-40-100,
  3. wciągniki łańcuchowe PWŁ 3/6,
  4. urządzenie Wubet - 400,
  5. specjalnie zaprojektowane obejmy, które spoczywając na ławie fundamentowej podtrzymywały ciężar kolumny, który w fazie końcowej wynosił 70 kN,
Przestrzeń pomiędzy kolumną rurową a ociosem otworu została zabetonowana. Masę betonową wykonywano urządzeniem Wubet i wlewano ręcznie.
Zastosowana technologia rurowania była nowatorską metodą.

10 luty 2011 Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz wręczył naszemu przedsiębiorstwu złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

czerwiec-sierpień 2010 Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku w zakresie szybkiego wykonawstwa robót przekopowych w dużych formatach Spółka zainwestowała ponownie w nowy zespół przodkowy. Zespół składa się z wiertnicy VSU-1E z hydrauliczną wiertarką udarowo-obrotową i ładowarki boczniesypiącej NSU-1E. Zespół pracuje w ZG Piekary. Wcześniej taką samą ładowarkę zakupiliśmy do wykonywania robót kamiennych w KWK Pokój.